Deszcz i nadmierna prędkość – kierowca taksówki nie opanował auta

W czwartkowy wieczór w Alejach Armii Ludowej, w kierunku Mostu Łazienkowskiego, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący taksówką stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i wpadł w poślizg. Do zdarzenia doszło w czasie intensywnych opadów deszczu, które znacznie pogorszyły warunki na jezdni.

Na miejsce zdarzenia najechali ratownicy z prywatnej karetki firmy KAM-MED Ratownictwo Medyczne. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł obrażeń i pomoc medyczna nie była potrzebna.

Kierowca tłumaczył, że poruszał się z prędkością około 90 km/h. Wszystko wskazuje na to, że nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, co doprowadziło do utraty panowania nad pojazdem.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w deszczu i na śliskiej nawierzchni.

📸fot. Kamil Kozak

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

BMW straciło koło po uderzeniu w krawężnik. Auto zatrzymało się na drzewie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wieczorem w czwartek na ul. Wioślarskiej w Warszawie. Obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki BMW, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni. Auto wpadło w poślizg, uderzyło w krawężnik, a następnie tyłem w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia w samochodzie urwało się jedno z kół.

Na szczęście w kolizji nikt nie odniósł obrażeń. Zdarzenie zostało zabezpieczone przez Strażników Miejskich do czasu przyjazdu patrolu policji.

Na miejsce przybyła również prywatna karetka z ratownikami medycznymi firmy KAM-MED Ratownictwo Medyczne. Obecni na miejscu ratownicy nie musieli podejmować interwencji – uczestnicy zdarzenia nie wymagali pomocy medycznej.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

📸fot. Kamil Kozak

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Deszcz i brak ostrożności – kierowca wpadł do rowu na A2 pod Wartkowicami

Wystarczył intensywny deszcz, by ponownie przekonać się, że wielu kierowców wciąż nie dostosowuje prędkości do warunków panujących na drodze. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę, 14 września, na autostradzie A2 w miejscowości Wartkowice (woj. łódzkie, powiat poddębicki), na pasie w kierunku Warszawy.

Kierowca samochodu osobowego, jadąc po śliskiej nawierzchni podczas intensywnych opadów, stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało z trasy i wpadło do przydrożnego rowu. Na miejsce zadysponowano służby ratunkowe. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

Na czas działań służb przejazd możliwy był tylko lewym pasem. Utrudnienia trwały kilka godzin, a kierowcy musieli liczyć się z korkami – pokonanie odcinka zajmowało nawet 35 minut.

Policjanci przypominają, że opady deszczu znacząco wydłużają drogę hamowania i zmniejszają przyczepność kół do jezdni. Nawet niewielkie przekroczenie prędkości w takich warunkach może skończyć się utratą panowania nad pojazdem.

To zdarzenie jest kolejnym przykładem na to, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od rozsądku kierowców. Odpowiednia prędkość i ostrożność w czasie opadów mogą uratować zdrowie, a nawet życie.

📸fot. Emilia „Chyża” Śliwińska

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Skoda zatańczyła na mokrym asfalcie – uderzenie w bariery na zjeździe

Dziś rano na zjeździe z wiaduktu trasy S8 w ulicę Modlińską w kierunku Białołęki doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący Skodą mężczyzna poruszał się od strony mostu gen. Stefana Grota-Roweckiego w kierunku Białołęki. Na łuku jezdni, na mokrej po opadach deszczu nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem.

Auto uderzyło w bariery energochłonne i w wyniku obrotu zatrzymało się tyłem do kierunku jazdy – pod prąd. Do zdarzenia doszło około godziny 5:20.

Na szczęście kierowca nie odniósł obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej. Ruch na zjeździe był przez pewien czas utrudniony.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych – szczególnie podczas jazdy po mokrej i śliskiej nawierzchni.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

📸 fot. Marek Śliwiński