Atak metalową rurką na Zielenieckiej – strażnicy miejscy uratowali poszkodowanego

Trzy patrole Oddziału Specjalistycznego straży miejskiej interweniowały na ulicy Zielenieckiej wobec mężczyzny, który dla 50 złotych zaatakował przechodnia metalową rurką. Ranny został przewieziony do szpitala.

Wczesnym rankiem 16 sierpnia, trzy patrole Oddziału Specjalistycznego wracały z weekendowego zabezpieczenia Bulwarów Wiślanych. Noc nad Wisłą przebiegła spokojnie i funkcjonariusze nie spodziewali się, że na kilka minut przed zakończeniem służby czeka ich poważna interwencja. Gdy przejeżdżali ulicą Zieleniecką, zauważyli dwóch szarpiących się mężczyzn. Kiedy strażnicy już zbliżali się w ich stronę, jeden z nich zaatakował drugiego metalową rurką, uderzając go w głowę. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Napastnik został błyskawicznie obezwładniony przez jeden z patroli, a inny zajął się poszkodowanym. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia oraz policję. Funkcjonariusze opatrzyli krwawiącą ranę głowy 30-latka, który wyjaśnił, że został zaatakowany, gdy próbował odzyskać 50 złotych zabrane mu przez napastnika. Rana nie była głęboka, jednak ratownicy stwierdzili, że konieczne są dodatkowe badania, dlatego mężczyznę zabrano do szpitala. Po przekazaniu wszystkich informacji oraz danych 32-letniego napastnika i poszkodowanego policjantom, strażnicy miejscy wrócili do siedziby oddziału, gdzie zakończyli nocną służbę, zwieńczoną niebezpieczną interwencją.

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Wczorajsze zderzenie na Zielenieckiej – bez rannych, były utrudnienia

W czwartek, 21 maja, na Al. Zielenieckiej w Warszawie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Audi oraz Volkswagena. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby, w tym karetka z zespołem ratowników z firmy Kam-Med, którzy zabezpieczyli uczestników zdarzenia i upewnili się, że nikt nie potrzebuje hospitalizacji. Działania ratowników przebiegły sprawnie i profesjonalnie.

Kolizja doprowadziła do zablokowania jednego pasa w obu kierunkach. Po usunięciu pojazdów z jezdni ruch został przywrócony. Okoliczności zdarzenia były wyjaśniane przez policję.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze – nawet chwilowa nieuwaga może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

📸 fot. Kam-Med