Trwają zapisy na II Palmirski Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego!

Miłośnicy biegania i historii – to wydarzenie jest dla Was! Do 31 października trwają zapisy na II Palmirski Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego, który upamiętnia wybitnego polskiego lekkoatletę, mistrza olimpijskiego z Los Angeles z 1932 roku, zamordowanego przez hitlerowców w Palmirach.

Bieg odbędzie się w wyjątkowym miejscu pamięci narodowej – w Palmirach, gdzie sport i historia łączą się w duchu patriotyzmu i wspólnoty. Trasa biegu poprowadzi malowniczymi ścieżkami w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, a uczestnicy będą mogli uczcić pamięć Janusza Kusocińskiego w sportowy sposób.

Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno doświadczonych biegaczy, jak i amatorów. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe medale, pakiety startowe oraz wyjątkową atmosferę sportowej rywalizacji w otoczeniu przyrody i historii.

📅 Termin zapisów: do 31 października 2025 r.
📍 Miejsce: Palmiry – Kampinoski Park Narodowy
🏅 Cel: Uczczenie pamięci Janusza Kusocińskiego – mistrza olimpijskiego i bohatera narodowego

Nie zwlekaj – liczba miejsc jest ograniczona!
Zapisy prowadzone są online poprzez oficjalną stronę wydarzenia pod linkiem👇

https://zapisyonline.pl/wydarzenie/935,ii-palmirski-bieg-pamieci-janusza-kusocinskiego?

Organizatorami są: Palmirski Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego , Biblioteka w Czosnowie, Stowarzyszenie Slavia Masovia ,Gmina Czosnów oraz Anna Maliszewska – Wójt Gminy Czosnów  (Pacholak).

To będzie dzień pełen sportowych emocji, patriotyzmu i wspólnej zabawy! Nie może Was zabraknąć.

📸 fot. Materiały Prasowe

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *