Uciekinier z miejsca wypadku wytropiony przez psa policyjnego

Do wypadku doszło w sobotę po godz. 20 w Staniszewskim na drodze wojewódzkiej 875 relacji Kolbuszowa – Sokołów Młp. Do przydrożnego rowu wpadł samochód dostawczy marki Volkswagen Transporter. Obok pojazdu znajdował się mężczyzna, który poinformował, że w Volkswagenie znajduje się człowiek. Świadkowie wyciągnęli z pojazdu rannego pasażera i powiadomili służby, a w między czasie stojący obok auta mężczyzna uciekł. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, świadkowie przekazali im szczegóły tego zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca transportera prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, który wpadł do rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. Pasażer pojazdu z obrażeniami twarzy został zabrany do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Na miejsce zdarzenia wezwano policyjnego przewodnika z psem patrolowo-tropiącym z Komendy Miejskiej Policji  w Tarnobrzegu. Pies natychmiast podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do jednej z posesji w Staniszewskim.

W budynku gospodarczym, policjanci znaleźli ukrytego pod sianem 26- letniego mieszkańca gminy Raniżów. Ów mężczyzna posiadał powierzchowne obrażenia. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Pojazd, którym podróżowali mężczyźni został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W sprawie trwają dalsze czynności.

  • red. Marek Śliwiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *