UPAŁ W WARSZAWSKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ DAJE SIĘ WE ZNAKI PASAŻEROM

Fala upałów zalała Polskę. Wzrost temperatury i zmiany klimatyczne stają się realnym wyzwaniem dla społeczeństwa, gospodarki i środowiska. W cieniu słupki rtęci pokazują 33 stopnie Celsjusza.

Fale upałów mają poważne skutki dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Wzrost temperatury może prowadzić do wzmożonego ryzyka udarów cieplnych, odwodnienia, a także pogorszenia jakości powietrza związanego z większą emisją zanieczyszczeń atmosferycznych. Rośliny i ekosystemy również cierpią z powodu ekstremalnych temperatur, co może prowadzić do utraty bioróżnorodności.

Upały w Warszawie jak i w innych miastach dotykają wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej, którzy z niej korzystają. Temperaturę w pojazdach w dużej mierze regulują czujniki i systemy. Pasażerowie bardzo narzekają, że klimatyzacja nie działa.

Ludzie skarżą się na kierowców, że nie włączyli klimatyzacji, kiedy może się zdarzyć, że w autobusie po prostu jej nie ma.

Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od mieszkańców w sprawie klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej. Niestety, ale nawet w te najbardziej upalne dni, urządzenia mogą nie działać w niektórych pojazdach.

– Dla dobrego działania klimatyzacji, konieczne jest również zamknięcie okien, aby schłodzone powietrze nie wydostawało się na zewnątrz. Dlatego apelujemy do pasażerów o nieotwieranie okien w pojazdach z włączoną klimatyzacją.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Zdjęcie: archiwum Luka&Maro, pixbay

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *