URATOWAŁ, DAŁ DOM I LEPSZE ŻYCIE – POLICJANT Z ŻAR PRZYGARNĄŁ PORZUCONEGO PSA

Policjanci w Żarach otrzymali zgłoszenie, że ktoś przywiązał do drzewa psa. Ta smutna z początku interwencja miała szczęśliwe zakończenie. Piękna i ufna suczka znalazła nowy dom. „Misię”, bo takie imię otrzymała, przygarnął post. Damian Kopczyński, który od razu polubił się z pięknym i mądrym psiakiem.

W poniedziałkowe popołudnie (17 czerwca) dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców o porzuconym w lesie psie. We wskazane miejsce natychmiast udali się mł. asp. Tomasz Fudali oraz post. Damian Kopczyński – policjanci, którzy tego dnia pełnili służbę patrolową. Funkcjonariusze niedaleko od drogi w lesie, w rejonie miejscowości Złotnik znaleźli przywiązanego do drzewa psa. Zwierzę było wycieńczone i zaniedbane. W pobliżu nie było miski z wodą ani żadnego jedzenia. Teren wokół drzewa był mocno wydeptany, co świadczyło o tym, że piesek tkwił tam dłuższy czas. Zwierzę było ufne i spokojne, policjanci uwolnili je ze smyczy, dali mu wodę i jedzenie. Post. Damian Kopczyński od razu polubił się z tym pięknym i mądrym psiakiem. Damian zaoferował „Misi” – bo takie otrzymała imię – nowy dom. To początek bezinteresownej przyjaźni i lepszego życia dla porzuconego psiaka.

Prosimy wszystkich świadków, którzy posiadają wiedzę, kto mógł porzucić psa w lesie w rejonie miejscowości Złotnik o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żarach pod numerem telefonu (68) 476 33 11. Za porzucenie psa według Ustawy o ochronie zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *