Uratowane ślimaki

Dwa egzotyczne ślimaki zostały pozostawione na klatce schodowej jednego z budynków na Pradze Północ. Na szczęście zostały zauważone przez mieszkankę, która zgłosiła ten fakt straży miejskiej.

W miniony poniedziałek, tuż po godzinie 9, do Ekopatrolu straży miejskiej wpłynęło nietypowe zgłoszenie o dwóch wielkich ślimakach pozostawionych na klatce schodowej budynku przy ulicy Targowej. Kiedy strażnik i strażniczka przyjechali na miejsce, osoba zgłaszająca wskazała im pojemnik, w którym znajdowały się dwa, sporej wielkości, ślimaki afrykańskie. W naturalnych warunkach lub hodowli potrafią urosnąć do bardzo dużych rozmiarów. Ślimaki zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone i bezpiecznie przewiezione do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO.

Achatina – rodzaj afrykańskich, roślinożernych ślimaków lądowych z rodziny Achatinidae, obejmujący największe lądowe ślimaki świata. Ich jajowata, wydłużona muszla osiąga rozmiary 6 –10 cm, a masa ciała 0,5 kg. Niektóre gatunki są zbierane w celach konsumpcyjnych, a także hodowane jako zwierzęta domowe.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Referat Prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *