Uszkodzony rurociąg gazowy na budowie metra w Warszawie

Do wycieku gazu doszło około godziny 11:15 na budowie metra przy ulicy Kondratowicza na Bródnie. W trakcie prac ziemnych przez koparkę został uszkodzony rurociąg gazowy. Strażacy rozłożyli kurtyny wodne, które zneutralizowały część gazu i zapobiegły dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Jak informuje naszą redakcje Luka & Maro podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji – ewakuowano około 70 osób z pobliskiego budynku. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, został wycięty ruch kołowy na ulicy Kondratowicza w promieniu 50 m. Przed godziną 13:00 wszystko wróciło do normy. Nie istnieje już zagrożenie, więc wszyscy mogli wrócić do swoich mieszkań. Brak osób poszkodowanych.

Po godzinie 11:15 strażacy otrzymali zgłoszenie o wycieku gazu przy ulicy Kondratowicza 8 na terenie budowy metra. Na miejscu pracowało 7 zastępów i specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Na bieżąco monitorowano strefe zagrożenia. Ewakuowano około 100 osób, byli to również pracownicy tej budowy jak i okoliczni mieszkańcy pobliskiego bloku – informuje redakcje Luka & Maro kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy.


– red. Tomasz Ostrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *