WALKA Z NIELEGALNYM HAZARDEM I PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ

Zabezpieczone nielegalne urządzenia do gier hazardowych oraz przejęte narkotyki to wynik wspólnych działań policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Do sprawy zatrzymano 6 obywateli Wietnamu. Za organizowanie nielegalnego hazardu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z informacji policjantów wynikało, że na terenie Warszawy i w okolicy działa grupa przestępcza, która może zajmować się wprowadzaniem do obrotu marihuany i metaamfetaminy, praniem brudnych pieniędzy oraz czerpaniem korzyści z nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Jak ustalono, w jej skład mieli wchodzić obywatele Wietnamu na stałe mieszkający na terytorium RP. Policjanci przypuszczali, że jednym z miejsc, gdzie mogą być wprowadzane do obrotu narkotyki są nielegalne kasyna, do których dostęp maja głównie Wietnamczycy, dlatego poprosili o pomoc funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Współpraca policjantów i funkcjonariuszy olsztyńskiego KAS-u bardzo szybko przyniosła efekty. Wytypowano miejsca, gdzie miał odbywać się nielegalny hazard oraz handel narkotykami. Punkty mieściły się zarówno w Warszawie, jak i na terenie podwarszawskich miejscowości, ale jak wynikało z ustaleń, mogły powstać na terenie całego województwa mazowieckiego.

Podczas wspólnych działań przejęto maszyny do gier hazardowych oraz narkotyki. Policjanci i funkcjonariusze, wspierani przez antyterrorystów olsztyńskiego KAS-u weszli do miejsc, w których jak się okazało zorganizowano nielegalny hazard. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 458 tabletek MDMA, MDPV, 30 porcji metaamfetaminy oraz 36 maszyn do gier hazardowych. W ich ręce trafiło 6 obywateli Wietnamu. Działania prowadzono także w powiecie przysuskim, gdzie zabezpieczono jeszcze 212 maszyn do gier losowych o niskich wygranych.

Z informacji Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że jeden nielegalnie funkcjonujący automat przynosi zysk około 30 tys. złotych miesięcznie. Na tym etapie postępowania zarzuty w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III usłyszało czterech mężczyzn. Odpowiedzą m.in. za posiadanie narkotyków, ich udzielanie oraz podrobienie paszportów. Postępowanie w sprawie nielegalnych automatów prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat wiezienia, a ich znacznej ilości nawet 10 lat pozbawienia wolności. Za urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

mb

policja.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *