Wianki nad Wisłą czyli witamy lato na Podzamczu

Trwa powitanie lata na warszawskim Podzamczu, więc jeśli jeszcze Was tam nie ma, koniecznie zerknijcie na nasze zdjęcia z początku imprezy i ruszajcie z domów, bo atrakcji będzie mnóstwo!

Rodzinny piknik świętojański, rekonstrukcja wioski słowiańskiej, warsztaty wicia wianków i oczywiście koncerty. Zwieńczeniem imprezy będzie wielkie widowisko z udziałem muzyków, tancerzy, akrobatów i aktorów teatrów ulicznych.

Obchody tegorocznych Wianków nad Wisłą koncentrują się wokół wielkiego artystycznego widowiska celebrującego Noc Kupały. Letnie przesilenie Słońca, czyli starosłowiańskie święto urodzaju, miłości i płodności powitamy dynamicznym tańcem życia i radości. W spektaklu stworzonym specjalnie na okazję świętojańskiej nocy pojawią się żywiołowe tańce kobiet i popisy mężczyzn, akrobacje gimnastyczne, szybujące po niebie latawce, wiry wodne, żywe kwiaty, wielkie wianki, dużo ognia, światła i muzyki.
A wszystko na tle spektakularnych, roztańczonych multimedialnych fontann.

W spektaklu weźmie udział kilka znanych warszawskich grup artystycznych, w tym Teatr Akt jako inicjator zdarzenia, Szkoła Wachlarzy Bojowych, Fundacja Sztuka Ciała, grupa tancerzy z ogniem i akrobatów.
Na wiankowej scenie: Żywiołak, Dagadana i Mikromusic.

Foto: Przemysław Rak
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *