Wielki głaz stanął nad Wisłą

W czwartek mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się zjawiskowemu obiektowi, który powstał na Warszawskiej Pradze Północ. Ten niebywały obiekt znajduje się na polanie między Wisłą, a Wybrzeżem Puckim, niedaleko mostu Gdańskiego. Budynek swoją nietypową architekturę zawdzięcza twórcom z krakowskiej pracowni eM4. Inspiracją dla architektów były głazy polodowcowe.

Pawilon od strony rzeki jest obłą betonową skorupą, która z czasem pokryje się mchem. Z drugiej strony obiekt ten jest „przecięty”. Ściana wypełniona jest szklanymi oknami oraz drzwiami. Ekopawilon ma być ośrodkiem edukacyjnym z salą wystawienniczo-wykładową. Budynek przypominający wielki głaz, będzie miejscem warsztatów i lekcji przybliżających uczniom nadwiślańską przyrodę. Tuż obok znajdzie się ekologiczny plac zabaw oraz polanki piknikowe.

W tym miejscu w niedalekiej przyszłości powstanie także ogród z drzewkami owocowymi.
Jak podaje Mariusz Burkacki z Zarządu Zieleni w rozmowie z naszym fotoreporterem trwają jeszcze prace nad zagospodarowaniem terenu. Wszelkie prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu powinny zakończyć się przed końcem roku.

  • Autor artykułu i fotografii red. Łukasz Świerczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *