ZAWSZE NA SŁUŻBIE. SEKUNDY DZIELIŁY OD DRAMATU. POLICJANT URATOWAŁ ŻYCIE NIEMOWLĘCIA !

Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie.

Dramatyczne sceny ze szczęśliwym finałem rozegrały się we wtorek (23 maja br.) przy ul. Generała Władysława Andersa w Warszawie. Na szczęście nieopodal był policjant, który natychmiast interweniował.

Sierż. Tomasz Grądzki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Komendy Stołecznej Policji, a po służbie strażak OSP Stara Miłosna oraz OSP KSRG Jabłonna Lacka pomaganie ma we krwi. Funkcjonariusz, który uratował życie noworodkowi posiada również tytuł ratownika z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wielokrotnie ratował ludzi w opresji.

Policjant podczas pełnienia służby, zauważył niepokojącą sytuację na drodze, gdzie na środku stało auto, postanowił zareagować. Funkcjonariusz szybko podbiegł do pojazdu, okazało się, że w środku znajduję się 11-dniowe dziecko niedające oznak życia, doszło do niedrożności dróg oddechowych. Policjant zachował zimną krew, udzielił dziecku pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki czemu niemowlak odzyskał oddech i funkcje życiowe. Chwilę później dojechał kolejny patrol ruchu drogowego WRD KSP, który zabezpieczył miejsce zdarzenia.

Gratulujemy pełnej profesjonalizmu postawy sierż. Tomaszowi Grądzkiemu z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Komendy Stołecznej Policji, a niemowlęciu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Tekst i zdjęcia: Marek Śliwiński

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *