ZDERZENIE SAMOCHODU OSOBOWEGO Z MOTOCYKLEM NA ULICY POŁCZYŃSKIEJ

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś ok. godziny 14:30 przed skrzyżowaniem Połczyńskiej z Dostawczą. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

Całe szczęście, że nikt w tym zdarzeniu drogowym nie ucierpiał. Kierujący samochodem osobowym marki volvo zagapił się i nie zauważył motocykla przed skrzyżowaniem. Wtedy doszło do zderzenia. Na miejsce wezwano policję. Za spowodowanie kolizji kierujący volvo został ukarany mandatem karnym. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego kierowca jednośladu został na miejscu kolizji. W trakcie zdarzenia występowały niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym.

Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli wciskamy pedał gazu, to łatwo o niebezpieczną sytuację, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia uczestników.

Pamiętajmy! Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję. Prędkość z jaka się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze.

Bądźcie czujni na drodze. Są upały, a w takich warunkach trudniej się skoncentrować i zachować ostrożność.

Zdjęcia: Marek Śliwiński

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *