Znamy przyczynę rozerwania kolektora ściekowego

Marek Gróbarczyk minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w udzielonym nam wywiadzie poinformował o przyczynie, która zaważyła o awaryjnym wyłączeniu kolektorów z użytku. Przyczyną rozerwania kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni „Czajka” było pęknięcie rurociągu na połączeniu ze stalową rurą osłonową. Pod wpływem ciśnienia naruszona została konstrukcja także drugiego kolektora.

Anna Moskwa, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zapowiedziała, że od najbliższej soboty ścieki przestaną dostawać się do Wisły. Przypominamy, w wyniku awarii dwóch kolektorów, odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”, do których doszło w miniony wtorek i środę, do Wisły według Ministerstwa Środowiska, do rzeki wpływa 260 tys. metrów sześciennych ścieków na dobę.
Prezydent m. st. Warszawa Rafał Trzaskowski poinformował opinię publiczną o rozpoczętej w minioną sobotę procedurze ozonowania ścieków, która póki co przynosi efekty. W związku z awarią kolektorów ściekowych oraz budową tymczasowego mostu pontonowego na Wiśle w okolicy mostu Północnego zamknięto fragment szlaku wodnego, aż do odwołania.

– red. Łukasz Świerczński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *