Dramat na meczu Dania-Finlandia

W meczu piłki nożnej fazy grupowej UEFA EURO 2020 pomiędzy Danią, a Finlandią doszło do dramatycznej sytuacji. W 43 minucie pierwszej połowy spotkanie zostało przerwane z powodu upadku reprezentanta Danii Christian Eriksen, który stracił przytomność upadając na murawę boiska. Przez kwadrans prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa u pomocnika. W szpalerze kolegów z drużyny oraz służb medycznych opuścili boisko. Jak podała Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) po godzinie 19:00 Duńczyk odzyskał przytomność, a jego stan jest stabilny i znajduje się w szpitalu pod obserwacją lekarzy. Mecz w związku z zaistniałą sytuacją będzie nadal kontynuowany. Wznowienie gry odbędzie się o godz 20:30